Grootste Romeinse badhuiscomplex van Nederland ontdekt in Nijmegen

Grootste Romeinse badhuiscomplex van Nederland ontdekt in Nijmegen

Archeologen hebben in Nijmegen de resten gevonden van het grootste Romeinse badhuiscomplex van Nederland. De bijzondere ontdekking geeft nieuw inzicht in het dagelijks leven in de Romeinse tijd en laat zien hoe belangrijk Nijmegen bijna 2000 jaar geleden al was.

 
 

Grootste Romeinse badhuiscomplex van Nederland ontdekt in Nijmegen 

Een spectaculaire archeologische ontdekking: in Nijmegen is het grootste Romeinse badhuiscomplex van Nederland opgegraven. De resten horen bij de Romeinse stad Ulpia Noviomagus Batavorum, het huidige Nijmegen, dat in de Romeinse tijd een belangrijk centrum was.

Het badhuis laat zien hoe rijk en ontwikkeld de Romeinse samenleving in Nederland al bijna 2000 jaar geleden was. Romeinse badhuizen waren niet alleen plekken om te wassen, maar ook ontmoetingsplaatsen waar mensen kwamen voor ontspanning, sport en sociale contacten.

De vondst sluit mooi aan bij de Romeinse geschiedenis die bezoekers ook bij Museumpark Archeon kunnen beleven: van Romeinse gebouwen en ambachten tot het dagelijks leven in de oudheid.

Lees hier meer over deze bijzondere ontdekking via NOS.

Badhuis lente.jpg

Romeins Zwembad.jpg

Doe-route

Onder begeleiding van een Archeotolk maken de leerlingen kennis met het wonen, werken en leven van prehistorische jagers, Romeinse soldaten en/of middeleeuwse ambachtslieden. Hierbij gaan ze aan de slag met verschillende activiteiten.

Lees meer

Schoolreis lunch

Maak je schoolreis compleet en geniet met de klas van een verzorgde lunch zoals heerlijke frites met mayo en biologische kipnuggets.

Lees meer

Reserveer schoolreis

Ga mee op avontuur en reserveer hier direct jouw schoolreis naar Archeon.

Reserveren

Volg ons op social media:

© 2026 Archeon, SERA Business Design