Pinksteren Middeleeuws Festijn

Pinksteren Middeleeuws Festijn

23-05-2026 - 25-05-2026

Pinksteren Middeleeuws Festijn

Op zaterdag starten we met het Middeleeuws Festijn: 
met vele activiteiten in de prehistorie, Romeinse tijd en de middeleeuwen: Vikingen in Dorestad, kinderen kunnen een speciale Ridderoorkonde behalen. Leer boogschieten, zwaardvechten, bekijk demonstraties, ambachten en bewonder de ossen Isaac en James. 

In de prehistorie: start het bezoek bij het Mesolithicum en kom varen in een boomstam, ontdek de Eerste boeren en bekijk de Trechterbeker Boerderij. Doe mee aan het kei trekken en bewonder de Bronstijd Boerderij en de IJzertijdboerderij. 

In de Romeinse periode is ook van alles te beleven als: Romeinse spelletjes, ontdek het Romeinse badhuis met een heuse Romeinse massage, bekijk de Tempelceremonie en kinderen kunnen meedoen aan de exercities voor het Romeinse legioen. De dag wordt afgesloten met een spectaculaire Gladiatorenshow in de Arena. 

Op 1e en 2e Pinksterdag is er extra veel te doen en te zien:
- Datura Medieval Music: van rustige melodieuze nummers en liefdesliederen tot vrolijke drankliederen en opzwepende dansmuziek
- Riddertoernooi op het toernooiveld
- Pinksterprocessie van de Minderbroeders vanaf het klooster in de middeleeuwen 
- Op eerste Pinksterdag luister je in Dorestad naar de verhalen van verhalenverteller Philip van der Zee

Ridder 3.jpg

romeinse tijd-Gladiatorengevecht.jpg

karel_dg_dorestad_liggend.jpg(mediaclass-landscape-large.2d0bc720e72f7d03ca65aa44863c5e34306fed2d).jpg

middeleeuwen-Zwaardvechten.jpg

Meer lezen?

  • 20-06-2026
    Nationale Archeologiedagen
  • 20-06-2026
    Sint-Jansfeest
  • 20-06-2026
    Riddertoernooi
  • 21-06-2026
    Processie Sint Jan de Doper

Op onze social media staan nog meer gebeurtenissen uit de wereld van de geschiedenis!

Volg ons op social media:

© 2026 Archeon, SERA Business Design