Schots weekend in Telegraaf

Schots weekend in Telegraaf

Op 12 en 13 april was het Schots weekend in Archeon. Een verslaggever van de Telegraaf kwam een kijkje nemen en schreef een mooi artikel voor de krant. 


Tijdens het Schots weekend op 12 en 13 april 2025 waande je je even in het Schotland van de 13e tot de 20e eeuw – en dat is ook De Telegraaf niet ontgaan. In een uitgebreid artikel werd aandacht besteed aan de indrukwekkende re-enactments die dit weekend plaatsvonden in Museumpark Archeon.

Bezoekers maakten kennis met onder andere Clan MacBran, een enthousiaste geschiedenisvereniging die de tijd van de Jacobieten tot leven bracht. Van zwaardgevechten tot indrukwekkende kostuums en historische uitleg: het publiek werd getrakteerd op een levendige en leerzame ervaring. Ook Gordons Living History en War Department waren aanwezig en lieten zien hoe het Schotse regiment en Britse parachutisten eruitzagen en functioneerden.

Naast spectaculaire veldslagen en wapendemonstraties was er volop ruimte voor uitleg en interactie. Van hoe je een kilt aantrekt tot het aansteken van vuur met een vuurslag – geschiedenis kwam tot leven, precies zoals Archeon dat graag doet.

Het artikel in De Telegraaf benadrukt de waarde van dit soort weekenden: niet alleen een spannend schouwspel, maar ook een waardevolle geschiedenisles voor jong en oud.

Artikel geschreven door Eveline Bijlsma, foto's van Thijs Rooimans

Lees hier het artikel online (betaald)

Telegraaf Schots weekend.png

Volg ons op social media:

© 2025 Archeon, SERA Business Design