Zwammerdam 6 platbodem

Zwammerdam 6 platbodem


De Zwammerdam 6 is de laatste grote platbodem die in Zwammerdam is opgegraven. Dit schip stamt ongeveer uit dezelfde periode als de Zwammerdam 2. Het eikenhouten schip is 20,5 meter lang en 3,5 meter breed.

Tijdens de opgraving van de Zwammerdam 4 werd een damwand geplaatst om de opgraving van dit schip mogelijk te maken. Helaas is toen een grote ‘punt’ uit de Zwammerdam 6 gesneden.

De Zwammerdam 6 heeft ietwat andere kenmerken dan 2 en 4. De voor- en achtersteven van de 6 zijn breder en lopen geleidelijk op. De hoeken zijn verstevigd met ijzeren stroken. 

De Zwammerdam 6 lijkt sprekend op de later gevonden en  in 2003 opgegraven Woerden 7. Het is mogelijk dat beide schepen in dezelfde werf in de regio zijn gebouwd. De locatie van deze Nederlandse werf is nog niet bekend.

Doe-route

Onder begeleiding van een Archeotolk maken de leerlingen kennis met het wonen, werken en leven van prehistorische jagers, Romeinse soldaten en/of middeleeuwse ambachtslieden. Hierbij gaan ze aan de slag met verschillende activiteiten.

Lees meer

Schoolreis lunch

Maak je schoolreis compleet en geniet met de klas van een verzorgde lunch zoals heerlijke frites met mayo en biologische kipnuggets.

Lees meer

Reserveer schoolreis

Ga mee op avontuur en reserveer hier direct jouw schoolreis naar Archeon.

Reserveren

Impressie

zwammerdam6.png

Volg ons op social media:

© 2025 Archeon, SERA Business Design