Ondertussen in de Restauratiewerf..

Ondertussen in de Restauratiewerf..

Benieuwd hoe het er op de de werf aan toe gaat gezien door de ogen van restauratie-timmerman Abdulkader Shafiq? Klik dan snel verder voor een leuke foto reportage van de dagelijkse bezigheden.


Foto 1_Zwammerdam 1_ingemeten met invulstuk.jpg
Foto 1: De afgelopen periode zijn op de werf onder meer de onderdelen van de Zwammerdam 1 elektronische getekend en gereconstrueerd. Deze Romeinse kano werd opgebouwd in een bed van vormzand. Enkele knoestige delen moesten we helaas weggelaten. Deze waren afwijkend gekrompen, maar daarvoor in de plaats is een prachtig invulstuk op maat gemaakt!

foto 2_Zwammerdam 1_dekst van de visbun.jpg
Foto 2: De Zwammerdam 1 werd al in de Romeinse tijd in een latere fase als visbun hergebruikt. Daartoe was de kano aan de bovenkant afgedekt en aan de binnenzijde op vele plekken doorboord. De ontbrekende delen van het afsluitende deksel zijn inmiddels aangevuld in nieuw eikenhout. De donkere kleur brengen we later nog aan.
foto 4_Zwammerdam 3 aanvulling stuk.jpg
Foto 3: En wat betreft het nieuwe aan te vullen deel van Zwammerdam 3, wordt er nog het één en ander aangepast.

foto 3_Wouter graveert bord.jpg
Foto 4: Om de weg naar onze restauratiewerf nog beter te vinden, wordt er op dit moment druk gewerkt aan een met de hand gemaakt uithangbord.

Doe-route

Onder begeleiding van een Archeotolk maken de leerlingen kennis met het wonen, werken en leven van prehistorische jagers, Romeinse soldaten en/of middeleeuwse ambachtslieden. Hierbij gaan ze aan de slag met verschillende activiteiten.

Lees meer

Schoolreis lunch

Maak je schoolreis compleet en geniet met de klas van een verzorgde lunch zoals heerlijke frites met mayo en biologische kipnuggets.

Lees meer

Reserveer schoolreis

Ga mee op avontuur en reserveer hier direct jouw schoolreis naar Archeon.

Reserveren

Volg ons op social media:

© 2025 Archeon, SERA Business Design