In Memoriam

In Memoriam

Een Grote Archeon-vriend is heengegaan, “onze” Carel van der Kamp is op 13 januari 2026 overleden.


In Memoriam - overlijden van onze Pax et Bonum dirigent Carel van de Camp

Een Grote Archeon-vriend is heengegaan, “onze” Carel van de Camp is op 13 januari 2026 overleden.

Carel was 30 jaar dirigent van het Archeon Minderbroederskoor Pax et Bonum. Inspirator, kwaliteitsbewaker van het koor en bovenal een bijzonder lief mens. Een voorbeeld voor iedereen.

In zijn huiskamer waren alle muren rondom zijn piano een ware bibliotheek. Imposant. Fotografie was, naast muziek en zang, ook een grote passie.

Alles, werkelijk alles over Archeon, is vanaf 1994 door Carel vastgelegd. Meer dan 40 dikke fotoboeken, elk wel 100 pagina’s. Duizenden schoolklassen zijn door hem gefotografeerd. Bij aankomst in Archeon ging iedere klas op de foto, die binnen een dag als herinnering werd opgestuurd. Wat een mooie service! Uniek in Nederland, en meer dan tien jaar verzorgde Carel dit, tot op hoge leeftijd. Aan energie ontbrak het hem zeker niet – wat een kanjer.

Onze gedachten gaan uit naar zijn mooie gezin: zijn lieve Thea en zijn prachtige kinderen.

Rust zacht, lieve Carel, en ontzettend veel dank van heel Archeon.

carel1.png

Carel van de Camp, als ‘broeder Carolus’, is sinds 2000 aan de groep verbonden. Begonnen als fotograaf, gaf hij in alle bescheidenheid adviezen over het Gregoriaans, en later nam hij de rol van zangmeester op zich. Zijn uitgangspunt is altijd geweest dat de zang zowel historisch verantwoord als aantrekkelijk voor het publiek moet zijn.

Met grote deskundigheid en toewijding heeft hij de groep naar een hoger niveau van een- en meerstemmige zang gebracht, wat resulteerde in een CD met Gregoriaanse gezangen, Middeleeuwse bedevaartsliederen en kinderliedjes. Hij bestudeerde daarvoor oude bronnen zoals het Llibre Vermell de Montserrat en het Moosburger Graduale. Zelfs naast zijn drukke activiteiten elders bleef hij trouw en onvoorwaardelijk aanwezig bij repetities.

Zijn inzet, deskundigheid en warme begeleiding hebben Pax et Bonum verrijkt en laten een blijvende indruk achter op de groep en het publiek.

Namens de groep van Archeon-Minderbroeders ‘Pax et Bonum’,
Broeder Bert (Paardekooper) en
Broeder Johannes (van Lieshout),
fungerend gardianen tussen 2002 en 2009 

Doe-route

Onder begeleiding van een Archeotolk maken de leerlingen kennis met het wonen, werken en leven van prehistorische jagers, Romeinse soldaten en/of middeleeuwse ambachtslieden. Hierbij gaan ze aan de slag met verschillende activiteiten.

Lees meer

Schoolreis lunch

Maak je schoolreis compleet en geniet met de klas van een verzorgde lunch zoals heerlijke frites met mayo en biologische kipnuggets.

Lees meer

Reserveer schoolreis

Ga mee op avontuur en reserveer hier direct jouw schoolreis naar Archeon.

Reserveren

Volg ons op social media:

© 2026 Archeon, SERA Business Design