Tentoonstelling: Napoleon Lang Leve de Keizer

Tentoonstelling: Napoleon Lang Leve de Keizer

18-12-2021 - 27-03-2022

Tentoonstelling: Napoleon Lang Leve de Keizer

Wie was Napoleon? We kennen allemaal de kleine man met de grote hoed, maar wat weten we van hem? Veel veldslagen gehouden? Verbannen? De Slag bij Waterloo? En wat moeten we van hem denken? Koos hij de goede of de verkeerde kant?

Archeon sluit het Napoleonjaar 2021 af met een grote tentoonstelling over het leven en de betekenis van Napoleon Bonaparte, een bijzondere en raadselachtige man. Veel van zijn hervormingen legden de basis voor ons huidige bestel. Door hem rijden we bijvoorbeeld nog steeds rechts en meten we de afstanden in kilometers.

Hoe hij het allemaal klaarspeelde? Hij kwam gewoon precies op het goede moment op de juiste plaats. De tijd van adel was voorbij, maar de tijd van revolutie ook. In vele oorlogen was Napoleon een strateeg zonder gelijke.

Hij wist harten te veroveren. Toen, maar zelfs nog nu.

De tentoonstelling is t/m 27 maart 2022 te bewonderen in het Romeins Badhuis in Museumpark Archeon.

Download hier de Napoleon kleurplaat met speurtocht.

Leer alvast meer over Napoleon in onze nieuwsartikelen:
Napoleon Culinair
Napoleon bij Waterloo
De kokarde van Napoleon
Napoleon in Lockdown
De boog van Napoleon

Napoleon Lang leve de Keizer.jpeg

Meer lezen?

  • 09-12-2023
    19e Midwinter Fair Zaterdag
  • 10-12-2023
    19e Midwinter Fair Zondag
  • 13-12-2023
    Lezing: Constructing the Limes
  • 16-12-2023
    IJsbaan

Impressie

Op onze social media staan nog meer gebeurtenissen uit de wereld van de geschiedenis!

Volg ons op social media:

© 2023 Archeon, SERA Business Design